imię Dudley

Szanowny Panie Doktorze,
dziękuję za poradę https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Jeszcze-o-nazwisku-Casey;19108.html. Zrozumiałem już swój błąd w interpretacji reguły [243]. Jedno jeszcze tylko mnie zastanawia. W „Harrym Potterze” jest postać Dudleya Dursleya. Czy Pana zdaniem imię to powinno być odmieniane przymiotnikowo, jak wspominane nazwisko Dudley? W całej serii książek odmieniano je rzeczownikowo, co wpłynęło na moją wątpliwość.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Wybór rzeczownikowego wzorca odmiany imienia Dudley w powieściach o Harrym Potterze wynikał zapewne z błędnego – w mojej opinii – założenia, iż w polszczyźnie imię to wymawia się /dadlej/, a nie /dadli/ (ang. oryg.: /ˈdʌdli/). Piotr Fronczewski, który nagrał jako lektor powieści w formie audiobooka, wymawia imię bohatera właśnie w formie /dadlej/.
Adam Wolański