ile co kosztuje

Czy prawidłowo jest mówić, że coś kosztuje drogo/tanio, czy jedynie że kosztuje dużo/mało, a jest drogie lub tanie?
Z poważaniem,
Ł.Bielecki
Słownik poprawnej polszczyzny pod red. W. Doroszewskiego i H. Kurkowskiej (1973) daje przykład: „Coś kosztuje drogo, tanio, dużo, mało itp.”. Zwroty tanio kosztować i drogo kosztować bez trudu znajdziemy też w tekstach współczesnej i dawniejszej polszczyzny. Proszę zwrócić uwagę, że drugi z nich zdążył się sfrazeologizować, por. coś kogoś drogo kosztowało 'ktoś poniósł dotkliwe konsekwencje czegoś'.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski