ile zapożyczeń w polszczyźnie?

Czy istnieje zestawienie pokazujące, ile procent słów w języku polskim to zapożyczenia? Znalazłem diagram dotyczący języka angielskiego, ale o naszej mowie nie mogłem wyszukać niczego. Udało mi się tylko znaleźć informację, że w polszczyźnie funkcjonuje lub funkcjonowało 2,4 tys. słów pochodzących z niemieckiego, ale to zdecydowanie zbyt mało obszerna informacja. Czy są jakieś badania na ten temat? Interesuje mnie szczególnie liczba latynizmów i germanizmów.
Liczba germanizmów, którą Pan podał, brzmi wiarygodnie, liczbę latynizmów trudniej oszacować, ponieważ większość z nich trafiła do polszczyzny za pośrednictwem innego języka i w słownikach figurują one jako pożyczki romańskie, czasem germańskie lub czeskie.
Podam liczbę zapożyczeń na podstawie informacji etymologicznych w Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN (zliczono wystąpienia skrótów wybranych języków). W niektórych notkach etymologicznych znajduje się kilka skrótów języków, co w oczywisty sposób zaburza wynik. Niemniej jednak, biorąc poprawkę na tę okoliczność, można jakieś wnioski z poniższego zestawienia wyciągnąć. Ograniczam się do języków, które w informacjach etymologicznych WSWO zostały wymienione co najmniej tysiąc razy:
angielski 3593
francuski 5889
grecki 4096
łaciński 5806
niemiecki 2978
włoski 1250
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski