imię Sky

Szanowni Państwo,
według jakiego wzorca powinnam odmieniać męskie imię Sky? Końcówka y wskazywałaby na odmianę przymiotnikową, lecz intuicyjnie – nie wiem, czy słusznie – wybrałabym raczej odmianę rzeczownikową. Mam też wątpliwość: z apostrofem czy bez apostrofu – Sky’a/Skya?
Z góry dziękuję za pomoc
Dagmara
W przypadku podobnych wątpliwości o odmianie decyduje wymowa nazwy. Imię to wymawia się w formie [skaj], a w związku z tym odmienimy je tak jak imiona Andrzej, Mikołaj. Apostrof nie jest tu potrzebny, należy więc pisać: DB. Skya, C. Skyowi, N. Skyem, Ms. Skyu.
Jan Grzenia