imię dziecka urodzonego za granicą

Czy dziecko urodzone za granicą i tam zarejestrowane pod imieniem pisanym z myślnikiem, np. Caroll-Ann, może być pod takim imieniem zarejestrowane w Polsce (jest narodowości polskiej)?
Odpowiednie przepisy zawarte w Prawie o aktach stanu cywilnego (cytuję je w Słowniku imion na str. 25) opisują jedynie zasady postępowania przy nadawaniu imienia. W związku z tym, że dziecku nadano imię za granicą, nie ma – wedle mojej wiedzy – przeszkód, by imienia tego używać również w kraju, także w komunikacji urzędowej. Zagadnienie to jednak wiąże się bardziej ze sferą prawa niż językoznawstwa. W związku z tym proponuję – o ile jakaś rejestracja jest rzeczywiście potrzebna – poprosić urzędnika, który jej dokonuje, o rozwianie wątpliwości.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski