imiesłów przysłówkowy a przecinek

Szanowni Państwo!
Czy poprawne jest zdanie: „Będąc dzieckiem nie bawiłem się autkami”?
Do szczęścia temu zdaniu brakuje tylko jednego: przecinka po słowach będąc dzieckiem. Ogólnie biorąc, tzw. imiesłowowy równoważnik zdania (czyli grupa wyrazów zorganizowanych wokół imiesłowu przysłówkowego) powinien być oddzielony przecinkiem od zdania nadrzędnego. Od niedawna zasada ta dotyczy nawet równoważników nierozwiniętych, czyli złożonych z samego imiesłowu.
Imiesłowowy równoważnik zdania to konstrukcja książkowa (zwłaszcza gdy oparty jest na imiesłowie uprzednim). Gdyby więc cytowane zdanie miało znaleźć się w potocznej rozmowie, zabrzmiałoby pretensjonalnie. Zamiast „Będąc dzieckiem…” lepiej by było wtedy powiedzieć „Kiedy byłem dzieckiem…”.
Mirosław Bańko, PWN