imiesłów przysłówkowy współczesny

Czy zdanie „Dostała tę rolę, znakomicie prezentując się podczas castingu” jest niepoprawne składniowo? Czy rzeczywiście można je odczytać tak, jakoby dostało się rolę przed zaprezentowaniem się podczas castingu?
Przytoczone zdanie wcale nie sugeruje, że dana osoba dostała rolę przed castingiem, sugeruje raczej, że dostała ją w trakcie castingu. Ponieważ normalna kolejność jest inna: najpierw casting, potem angaż, więc lepiej było napisać: „Dostała tę rolę, znakomicie zaprezentowawszy się podczas castingu” lub bez imiesłowu: „Dostała tę rolę, ponieważ znakomicie zaprezentowała się podczas castingu”.
Kwestia dotyczy poprawnych i niepoprawnych użyć imiesłowu przysłówkowego współczesnego. Kilkakrotnie była już poruszana w poradni, prosimy sprawdzić w archiwum.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski