imiesłów przysłówkowy

Witam!
Pisząc pracę magisterską, natrafiłem na następujący problem: czy zdanie „Następnie, korzystając z tego opisu, tworzony jest model procesu” jest poprawne gramatycznie?
Pozdrawiam
Andrzej
Nie jest to dobre zdanie, gdyż imiesłów przysłówkowy w polszczyźnie nie łączy się z imieslowem biernym. Poprawnie byłoby: „Następnie, na podstawie tego opisu, tworzony jest model procesu” lub „Następnie, korzystając z tego opisu, tworzymy model procesu”.
Mirosław Bańko, PWN