imiona dwuczłonowe

Jak odmieniają się imiona dwuczłonowe typu Jean-Marc, Jean-Pierre: czy oba człony, czy jedynie drugi? Proszę o podanie źródła informacji.

Dziekuję
Agata Gogołkiewicz
Te imiona złożone powstały z połączenia dwóch imion, a w złożeniach rzeczownikowych, których składniki są współrzędne, odmieniamy obydwa człony, np. transakcja kupna-sprzedaży, do Bielska-Białej, prawo Boyle’a-Mariotte’a. W związku z tym również: Jeana-Marca, Jeana-Pierre’a itd. Pisze o tym np. „Słownik ortograficzny języka polskiego„ pod red. M. Szymczaka, ss. 112-113.
Zwyczaj odmieniania tylko drugiego członu takich imion upowszechnia się w ostatnim czasie, wedle moich ustaleń takie formy stanowią ok. 30 proc. ogółu zapisów.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski