imiona postaci i obiektów literackich

Dzień dobry,
dlaczego w tytułach Harry Potter i Insygnia Śmierci oraz Harry Potter i Książę Półkrwi słowa Insygnia Śmierci i Książę Półkrwi pisane są wielką literą, szczególnie że w tytule Harry Potter i kamień filozoficzny obowiązuje inny zapis?
Niektóre wyrazy pospolite i wyrażenia złożone z nich mogą z różnych powodów zostać wyróżnione wielkimi literami. Zdarzyć się tak może zwłaszcza wtedy, gdy staną się nazwami własnymi albo gdy autorowi zależy na ich wyróżnieniu (zwykle w celu retorycznym).
To możliwe, że każdy z podanych zapisów ma uzasadnienie, bo zapis wielkimi literami w pewnym stopniu zależy od intencji twórców tekstu – w naszym wypadku nie tylko autora, ale i tłumacza oraz redaktora książki. Ich w takim razie należałoby zapytać o uzasadnienie takiej pisowni.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski