imiona żeńskie i męskie o identycznej formie

Szanowni Państwo!
Poszukuję informacji na temat imion… chyba można by je nazwać uniwersalnymi – chodzi mi bowiem o imiona, które mogą być zarówno męskie, jak i kobiece. O ile takie w ogóle istnieją…
W Rosji osoby różnej płci nazywane są Misza (tak się do nich zwracają inni, tak mówią o nich), w USA z kolei Alex; w wielu krajach mężczyźni noszą imię Maria.
Z góry dziękuję za pomoc, wskazanie źródeł lub wyjaśnienie sprawy.
Z poważaniem – Jerzy Maria Zander
W Polsce imion tego rodzaju prawie nie ma, bo nasze prawo nakazuje nadawanie imion umożliwiających odróżnienie płci. Jedyne znane mi przykłady takich imion „dwupłciowych”, które zarejestrowano w Polsce, to Nicol, Nicola, Nikol, na tyle jednak rzadkie, że mogą być imionami obcokrajowców, którzy uzyskali polskie obywatelstwo.
Inaczej bywa w przypadku nieformalnych form imion (skróceń, zdrobnień, spieszczeń), np. Maryś to forma pochodna i od Maria, i od Marian.
W innych krajach imion tego typu jest więcej, podobno w języku Sikhów imiona żeńskie i męskie występują w identycznej formie. Łatwiej zweryfikować informacje dotyczące języka angielskiego, w którym istotnie takich imion, np. Bailey, Denver, Jordan, Lindsay, Tracy, Vivian, jest sporo.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski