implementować

Bardzo proszę o wytłumaczenie, co oznacza słowo implementować.
Wielki słownik wyrazów obcych PWN, wydany w roku 2003, podaje tylko znaczenie informatyczne. Zgodnie z nim zaimplementować program, język programowania lub system operacyjny to przystosować go do pracy na konkretnym typie komputera. Termin ten pochodzi z języka angielskiego, w którym czasownik implement ma znaczenie szersze, bliskie polskiemu wdrażać lub realizować. Także w polskich tekstach implementować czasem pojawia się w szerszym znaczeniu, wykraczającym poza konteksty informatyczne. Nawiasem mówiąc, w naszej poradni jest już porada o nagłówku zaimplementować. Jak widać, słowa te interesują wielu internautów.
Mirosław Bańko, PWN