indie pop i indi-pop

W Słowniku terminów muzyki rozrywkowej pana Adama Wolańskiego można znaleźć dwa osobne, niepowiązane odsyłaczami hasła indie pop i indi-pop. Jaka jest między nimi zależność (bądź różnica)?
Różnica jest taka, jak została opisana w definicjach obu terminów zawartych w słowniku na stronie 120. Oba terminy łączy podobieństwo zapisu, a dzieli wszystko pozostałe. Indie pop to – jak napisałem – muzyka łącząca elementy wielu awangardowych gatunków, charakterystyczne dla tego stylu utwory są nagrywane w studiach małych, niezależnych wytwórni. Pierwszy człon nazwy jest skrótem od independent i podkreśla ową niezależność od dużych, komercyjnych wytwórni płytowych. Styl ten narodził się w latach 80. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Indi-pop (wariantywne zapisy angielskojęzyczne: Indian-Pop, Hindi Pop lub Indipop) to z kolei połączenie muzyki popularnej z brzmieniami hinduskimi. Styl ten narodził się w latach 90. XX wieku i został spopularyzowany przez filmy bollywoodzkie.
Adam Wolański