instruktaż i instruktarz

To znowu ja! Dziś chciałabym zapytać o słowo instruktaż. Czy pisze się je właśnie przez ż i dlaczego? Może chodzi o francuskie pochodzenie słowa?
Bardzo dziękuję.
Joanna Baumgart
Według Wielkiego słownika wyrazów obcych PWN słowo instruktaż w znaczeniu udzielania komuś instrukcji zostało zapożyczone z języka rosyjskiego. Dawniejsze słowo instruktarz, oznaczające zbiór instrukcji, pochodzi wprost z łaciny.
Maria Krajewska, WSz PWN