iść weg

Moja babcia często kiedyś powtarzała, ostatnio znów usłyszałam określenie iść weg (wek?). Czy istnieje takie słowo (powiedzenie) w języku polskim? Rozumiem znaczenie ('pójść precz', 'odejść'). Kiedy się je stosuje – jeśli stosuje?
Pani babcia musiała mieć styczność z językiem niemieckim. Zwrot iść weg jest adaptacją niemieckiego weggehen 'odejść', w formach osobowych pisanego rozdzielnie, np. Geh weg! 'Idź sobie!', bardziej emocjonalnie 'Idź precz'.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski