istota interpunkcji

Dzień dobry,
czy w zaproszeniach lub komunikatach oddzielamy przecinkiem daty, godziny i miejsce spotkania? Podam przykład: „Na pytania udzielimy odpowiedzi podczas spotkań, które 2 listopada, o godz. 11.00, odbędą się w filii Teatru Miejskiego”.
Będę wdzięczna za udzielenie wskazówki.
Agata Paraszkiewicz
Zasady interpunkcji nie odnoszą się szczegółowo do daty, godziny czy miejsca spotkania, operują na poziomie ogólniejszym, dotyczącym budowy zdań i struktury tekstu. Zdanie, które Pani przytoczyła, ma interpunkcję poprawną, chociaż ujęcie w przecinki słów o godz. 11.00 nie było konieczne. Ogólnie biorąc, nie ma potrzeby wydzielania przecinkami krótkich okoliczników, a wręcz błędem byłoby oddzielenie takiego okolicznika przecinkiem na początku zdania: „2 listopada, odbędą się…”. Co innego: „2 listopada, o godzinie 11.00, odbędą się…”. Tu pierwszy przecinek nie zamyka inicjalnego okolicznika, lecz w parze z drugim przecinkiem wydziela określenie czasu (co, jak powiedziałem, błędem nie jest, choć nie jest wcale potrzebne).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski