itd., itp. czy może itp., itd.?

Bardzo często w wyliczankach piszemy na końcu itd. itp. Właśnie – itd. itp., czy itp. itd.? Czy ważna jest kolejność? Czy powinniśmy stawiać przecinki pomiędzy skrótami? Dziękuję za wyjaśnienie.
Jolanta Kurowska
Postawienie tych skrótów koło siebie to pewna semantyczna rozrzutność, mająca na celu podkreślenie tego, co każdy z tych skrótów i tak przekazuje z osobna. Dlatego z ich kolejnością nie wiązałbym żadnej różnicy znaczeniowej. W końcu nie o znaczenie tu chodzi, lecz raczej o efekt retoryczny.
W piśmie zaś rozdzielałbym wymienione skróty przecinkiem, gdyż interpunkcja polska jest oparta na faktach składniowych, a składniowo każdy z tych skrótów pełni identyczną funkcję w zdaniu, bliską funkcji przysłówka.
Mirosław Bańko