itp.

„Poszerzenia synchroniczne (amplifikacje) ubogacają opisy (np. wygląd bohaterów, przedmiotów, miejsc), amplifikują jakieś wypowiedzi postaci, dodają uszczegółowienia nazewnicze(,) itp.”. Czy w przytoczonym zdaniu przed skrótem itp. powinien pojawić się przecinek?
Przed itp. nie stawiamy przecinka, chyba że jest to przecinek „cudzy”, zamykający jakąś konstrukcję, np. wtrącenie.
Mirosław Bańko, PWN