jak + byśmy

Dobry wieczór,
dziękuję bardzo za szybką odpowiedź na poprzednie pytanie i już mam następne: czy w zdaniu „Nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli” jak byśmy należy napisać oddzielnie, czy może jako jeden wyraz jakbyśmy?
Serdecznie pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku!
Jakby znaczy 'jak gdyby', por. Wyglądali, jakby wyszli z wody. W Pani przykładzie nie sposób zamienić jak + byśmy na jak gdybyśmy, można za to cząstkę byśmy umieścić po czasowniku: „Nie zawsze jest tak, jak chcielibyśmy (aby było)”. To dodatkowo przekonuje, że pisownia w Pani zdaniu powinna być rozdzielna: „Nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski