jakiś tam

Która pisownia jest poprawna: jakiśtam? jakiś-tam? jakiś tam? Jaka zasada o tym decyduje?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ula Ruzik
Poprawnie piszemy jakiś tam, któryś tam, gdzieś tam itp., zob. np. hasło tam w Innym słowniku języka polskiego PWN, znaczenie 3. Pisownią taką nie rządzi żadna szczególna zasada, chyba tylko taka, że jeśli nie widać powodu, aby jakieś wyrazy pisać łącznie albo z dywizem, to należy je pisać rozdzielnie.
Mirosław Bańko, PWN