jako w zdaniach zaprzeczonych

Czy poprawna jest odmiana słowa zadowalające: „… efektów nie można ocenić jako zadowalających”?
Z podziękowaniem
Anna Maciążek
Na ślad naprowadza nas Słownik wyrazów kłopotliwych. W haśle nie czytamy tutaj: „Zarówno w bierniku, jak i w dopełniaczu może wystąpić dopełnienie, które poprzedzone jest słowem jako, np. Nie traktował tego jako obelgę lub Nie traktował tego jako obelgi”. W takim razie poprawne jest i to sformułowanie, które Pani podała, i konkurencyjne: „… efektów nie można ocenić jako zadowalające.”
Mirosław Bańko