jedenasta plaga

Ostatnio spotkałam się z wyrażeniem jedenasta plaga, a plag egipskich było przecież 10. Co w takim razie oznaczać może to wyrażenie i czy jest poprawne?
Dziękuję Maria
Z jedenastą plagą może być podobnie jak z ósmym cudem świata. Jeśli używamy tych wyrażeń dla emfazy, to nic złego się nie dzieje, byle zachować umiar. Dwunasta plaga albo dziewiąty cud świata mogą budzić wątpliwości, czy mówiący czuje tak silną potrzebę podkreślenia czegoś, czy też po prostu pomylił się w rachunkach albo niedokładnie pamięta źródła sparafrazowanych zwrotów. Mamy wprawdzie dziesiątą muzę i jedenastą muzę, ale te nazwy coś konkretnego znaczą, nie służą jedynie emfazie, a więc pełnej analogii tu nie ma.
Mirosław Bańko, PWN