jedno- i dwupiętrowe

Witam. Czy poprawny jest zapis z łącznikiem: jedno- i dwupiętrowe, staro- i nowotestamentalne? Czy można stosować taką formę zapisu w pracach naukowych? Dziękuję za wyjaśnienie.
Nie pamiętam, aby któreś wydawnictwo poprawnościowe wypowiadało się przeciwko takiej praktyce. Nawet gdyby tak było, to byłby to głos bardzo nieżyciowy. Budynki jedno- i dwupiętrowe, motywy staro- i nowotestamentowe (raczej tak niż -testamentalne) to konstrukcje spotykane powszechnie, także w pracach naukowych, nie wyłączając prac pisanych przez polonistów.
Jeśli potrzebny Panu autorytet słownika, to może Pan powołać się na par. [190] Nowego słownika ortograficznego PWN, który sankcjonuje pisownię przykładów takich, jak wyżej wymienione.
Mirosław Bańko