jednoliterowe słowa na końcu wiersza

Czy jednoliterowy przyimek należy przenosić z końca jednego wiersza do następnego?
Pozostawienie jednoliterowego słowa na końcu wiersza nie jest błędem ortograficznym, ale drukarze tego unikają. Dlatego programy przeznaczone do składu, a nawet popularne procesory tekstu używane do prac biurowych, pozwalają na wprowadzanie specjalnych spacji, które nie mogą znaleźć się w miejscu podziału wierszowego.
Mirosław Bańko