jeszcze o zaprzeczonych imiesłowach

Witam serdecznie,
uprzejmie proszę o informację, czy w przypadku zdania „Krakersy nie solone na powierzchni” nie solone powinno pisać się łącznie czy osobno. Gdyby zdanie brzmiało „Krakersy niesolone” nie miałabym wątpliwości, jednak w zdaniu, które mnie interesuje, chodzi o czynność nie solone na powierzchni.
Pozdrawiam
Anna
Dopuszczalna jest tu pisownia rozdzielna. Moim zdaniem jest nawet lepsza, gdyż świadczy o zrozumieniu sensu wypowiedzi.
O pisowni zaprzeczonych imiesłowów przymiotnikowych pisaliśmy wiele razy, można przejrzeć archiwum poradni w poszukiwaniu wcześniejszych porad.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski