jeszcze raz nie z imiesłowami

Proszę o wyjaśnienie prawidłowej pisowni wyrazu nieskoszona/nie skoszona w następujących kontekstach (dotyczy podpisu pod zdjęciami): Trawa na nieskoszonej łące, Nieskoszona łaka.
Do 1997 r. w obu kontekstach zastosowano by pisownię rozłączną, rozumiejąc, że chodzi o łąkę jeszcze nie skoszoną, a nie taką, której nie daje się skosić. Od końca 1997 r. zaleca się pisownię łączną, choć poprzednia, ta sprzed reformy, nadal jest poprawna. Zob. par. [168] zasad pisowni w naszym słowniku ortograficznym, dostępnym na stronach WWW.
Mirosław Bańko, PWN