jeździć za czymś

Czy użyte w poniższym fragmencie wywiadu wyrażenie za czym jest poprawne? Jeśli nie, to jak należałoby spytać, żeby otrzymać taką odpowiedź?
– Proszę opowiedzieć Czytelnikom, gdzie i za czym Pan Prezes peregrynował w styczniu?
– Za chlebem, Panie redaktorze, za chlebem!
Pytanie zawarte w wywiadzie ma być, jak rozumiem, zgodne składniowo z odpowiedzią, ta zaś jest zapewne aluzją do tytułu utworu Henryka Sienkiewicza. Odpowiedzi zatem zmienić nie można, a jeśli tak, to i pytanie musi pozostać w tej formie, w jakiej je Pan przytoczył.
Mirosław Bańko, PWN