językowy czy językoznawczy?

Szanowni Państwo!
Czy portal internetowy, w którym publikowane są artykuły dotyczące języka, w szczególności kwestii poprawnościowych, powinien nazywać się portalem językowym, czy językoznawczym? Czy jest jakaś różnica między obu tymi słowami?
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.
Między wyrazami językowy i językoznawczy jest zasadniczo taka różnica, jak między wyrazami ludowy i ludoznawczy albo literacki i literaturoznawczy. Lepiej, żeby portal nazywał się językowym (co będzie sugerować, że publikowane w nim wypowiedzi dotyczą języka) niż językoznawczym (co mogłoby sugerować, że przeznaczony jest tylko dla językoznawców). Mogę przy okazji zapytać, o jaki (który) portal Panu chodzi?
Mirosław Bańko, PWN