jutro

W księgarniach pojawiła się książka pt. Wszystkie jutra. Jak będzie brzmiał dopełniacz: Wszystkich jutr czy Wszystkich juter?
Powiedziałbym Wszystkich jutr, ale jestem niezmiernie ciekaw, która forma się utrwali. Analogia przemawia raczej za juter – por. pięter, futer, luster, a z drugiej strony tylko bistr. Pouczająca jest obserwacja tego, co dzieje się z językiem w sytuacjach granicznych.
Mirosław Bańko