kahina i wańka

Witam. Co oznaczają słowa: kahina oraz wańka (tudzież wania)?
Dziękuję.
Rzeczownik kahina oznacza w bajkach arabskich wróżkę. Nie wiem, czy słowo to ma coś wspólnego z imieniem Kahiny – berberyjskiej królowej (zm. 704/5).
Rzeczowniki wańka i wania to ironiczne i lekceważące określenia Rosjan (za właściwą w tym znaczeniu uznałbym też pisownię Wańka i Wania).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski