kąkol między pszenicą

Chciałbym się dowiedzieć co oznacza zwrot kąkol między pszenicą.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Zwrot ten nie występuje w większości słowników, skąd można wnosić, że nie jest on ustabilizowaną jednostką języka. Zawartą w nim metaforę możemy zinterpretować na podstawie tego, co wiemy o kąkolu (jest chwastem, a więc czymś szkodliwym, złym) i pszenicy (jest zbożem, a więc czymś użytecznym dobrym). Znaczenie całości można objaśnić słowami: 'coś złego pośród czegoś dobrego' albo 'ktoś zły wśród dobrych ludzi'.
Mirosław Bańko