kanister, nie karnister

Pytanie moje dotyczy użycia słowa kanister wymawianej przez bardzo dużą rzeszę Polaków jak karnister. Czy hipoteza, że niepoprawna wersja używana jest przez większość Polaków, jest prawdziwa?
Pozdrawiam serdecznie Redakcję Poradni Językowej PWN.
Nie słyszałem o badaniach nad częstością użycia błędnej formy karnister w języku mówionym. Wyniki zapewne różniłyby się zależnie od środowiska. W piśmie kanister zdecydowanie przeważa nad karnistrem. Proporcja tych form w Korpusie Języka Polskiego PWN wynosi 96:4, przy czym trzy spośród form błędnych pochodzą z prasy, a jedna z języka mówionego.
Mirosław Bańko