karton-gips i hotspot

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące pisowni słowa kartongips – czy jest to poprawny zapis, czy też powinno się zapisywać je z łącznikiem. Mam podobne wątpliwości, jeśli chodzi o pisownię słowa hot spot – spotkałam się z każdym z możliwych zapisów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Hotspot jest w słowniku ortograficznym PWN, w pisowni łącznej. Nazwy karton-gips tam nie zarejestrowano, ale ponieważ ma ona budowę współrzędną (jak uwieczniona w słowniku laska-parasol), więc należy ją zapisywać z łącznikiem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski