kasłać, kaszlać czy kaszleć?

Kaszleć czy kasłać – które z tych słów jest prawidłowe, a może obydwa? Proszę o rozwianie wątpliwości. Ja raczej kaszlę, ale tyle słyszę wokół kasłania, że zaczynam wątpić. Już teraz dziękuję za odpowiedź.
Krystyna Wiśniewska
Czas przeszły i bezokolicznik tworzone są zwykle od tematu kasł-, a czas teraźniejszy od tematu kaszl-. Częściej więc słyszymy, że ludzie kaszlą niż kasłają, i częściej wolelibyśmy, aby przestali kasłać, niż aby przestali kaszlać lub kaszleć.
Mirosław Bańko