kastrat i kastrator

Witam,
spotkałam się z terminem matka-kastratka na określenie kobiety, która dominuje w domu nad mężem, synami, pozbawiając ich woli, prawa głosu, czyli niejako ich „kastrując”. Zastanawiam, czy to określenie jest prawidłowo zbudowane, bo kastrat to ten, kogo kastrują, a ten, który kastruje, to kastrator, więc może określenie powinno raczej brzmieć matka-kastratorka. Czy też na potrzeby jednostkowego użycia w konkretnym tekście matka-kastratka jest do przyjęcia?
Miała Pani dużo szczęścia, że natrafiła Pani na takie zestawienie słów. W polskim internecie znalazłem tylko jeden (dosłownie: jeden) przykład, a i ten mało wiarygodny. O tym, że zestawienie to jest mylące, nie muszę pisać, gdyż sama Pani zanotowała znaczenie odpowiednich słów. Nie wiem niestety, jak nazwać matkę, która ogranicza swobodę męża i synów. Być może zwrócenie się z pytaniem do portali psychologicznych przyniosłoby odpowiedź.
Mirosław Bańko, PWN