kawalkada felicyj

Szanowni Państwo,
gdybyśmy zapragnęli (na przykład na użytek gier słownych) utworzyć oboczny dopełniacz l.mn. zakończony na -ij/-yj dla wszystkich rzeczowników rodzaju żeńskiego kończących się na -ia, -ja, to jak powinniśmy postąpić np. ze skodą felicią (wym.: felicją)?
Czy należałoby – uwzględniając wymowę i biorąc wzór z tradycyj i policyj – przemieszczać się kawalkadą felicYj?
Z poważaniem
Ewa D.
Felicia różni się od policji pisownią, ale nie wymową, idąc za wymową, moglibyśmy więc mówić o kawalkadzie felicyj. Rzeczowników, w których -cia jest wymawiane jak w słowie babcia, nie należy oczywiście poddawać takim eksperymentom.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski