każualowa moda

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać, czy przerażenie, jakie odczuwam w związku z rozprzestrzenianiem się słowa każualowy (używanego np. na blogach związanych z modą, w celu określenia typu odzieży swobodnej, codziennej, mniej formalnej) jest uzasadnione?
Z wyrazami szacunku
Póki nie ma przymusu, aby takiego słowa używać, nie musi się Pani bać. Ci, którym odzież swobodna, codzienna i mniej oficjalna wydaje się zbyt banalna, wolą używać obcego wyrazu. W ten sposób podkreślają też swoją przynależność do pewnego środowiska i pewnie czują się dzięki temu lepiej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski