kebab

Proszę o wyjaśnienie pisowni słowa kebab w języku polskim. Słowo kebab jest pochodzenia tureckiego, a oryginalna pisownia to kepap. Dlaczego w języku polskim zapisujemy kebab?
We współczesnym tureckim, który posługuje się alfabetem łacińskim, pisze się kebap, ale starsza postać turecka, zapisywana po arabsku to kebab (oczywiście w transkrypcji). Polszczyzna prawdopodobnie zapożyczyła to słowo wcześniej, niż nam się wydaje. Pewien wpływ na polską pisownię ma i to, że sklepiki sprzedające kebab są prowadzone nie tylko przez Turków, lecz także np. przez Ormian, a ci piszą tę nazwę z końcowym b.
Mirosław Bańko