kierować – czym czy co?

Witam,
mamy z koleżanką dylemat na temat następującego fragmentu zdania (pochodzi z modlitwy): „kieruj ich krokami światłem Twojej wiedzy”. Moja koleżanka myśli, że powinno być „kieruj ich kroki światłem Twojej wiedzy” (dla niej „kieruj ich krokami” jest jakby zamkniętą całością), natomiast ja uważam, że krokami jest prawidłowo, a nawet że kroki być nie może. Bardzo liczymy na Pańską pomoc.
Pozdrawiam serdecznie i góry równie serdecznie dziękuję!
Można kierować czymś (np. ruchem) i kierować coś (np. autobus na trasę zastępczą), zob. też Inny słownik języka polskiego PWN, gdzie wymieniono kilkanaście znaczeń czasownika kierować, przy każdym wskazując, czy czasownik łączy się w nim z narzędnikiem, czy z biernikiem. Myślę więc, że obie Panie mogą bronić skutecznie swojego stanowiska, przynajmniej jeśli chodzi o gramatykę.
Jest natomiast pozagramatyczny powód, aby dać pierwszeństwo wersji z narzędnikiem: „kieruj ich krokami światłem Twojej wiedzy” ma symetryczny układ sylab (6 + 6), podczas gdy „kieruj ich kroki światłem Twojej wiedzy” ma układ asymetryczny (5 + 6).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski