kilkunastotysięczny

Szanowni Państwo, moje pytanie dotyczy złożenia kilkunastotysięczny – czy jest to złożenie liczebnikowo-liczebnikowe, czy liczebnikowo-rzeczownikowe? Jeśli są możliwe obie interpretacje w zależności od przyjętego systemu gramatycznego, bardzo prosiłabym o oba wyjaśnienia. Dziękuję za pomoc.
Kilkunastotysięczny to słowo pochodne od wyrażenia kilkanaście tysięcy. W wyrażeniu tym słowo tysiąc występuje w liczbie mnogiej, a więc pełni funkcję rzeczownika (liczebniki nie odmieniają się przez liczby). W sumie więc kilkunastotysięczny to złożenie liczebnikowo-rzeczownikowe.
Mirosław Bańko, PWN