klapek i klapka

Jaka jest poprawna odmiana wyrazu klapki (lm. od wyrazu klapek – wsuwany but): czy poprawne jest w dopełniaczu (kogo, czego) klapków, czy raczej klapek? Moim zdaniem skoro klapek jest rodzaju męskiego, poprawniej byłoby odmienić w dopełniaczu na klapków, np. ocena klapków łaziennych, podobnie jak datek – datków.
Pozdrawiam serdecznie
Irena Słonina
Jest tak, jak Pani napisała: ten klapek – tych klapków. Można by powiedzieć tych klapek, mając na myśli klapki jako małe klapy. „Dziewczynka była ubrana w czerwony płaszczyk z klapkami” – podaje Słownik języka polskiego PWN w tomie drugim, wydanym dziś w kolekcji Gazety Wyborczej.
Mirosław Bańko, PWN