klasa biznes

Szanowna Poradnio!
Czy zapis bizes klasa jest poprawny, np. w zdaniu: „Nigdy nie latałem samolotem biznes klasą” (analogicznie do: „Nigdy nie jeździłem pociągiem pierwszą klasą”)? Słownik ortograficzny PWN nie rejestruje terminu biznes klasa. Można tam znaleźć jedynie biznes class z informacją, że jest to wyrażenie nieodmienne. Czy powinno więc być: „Nigdy nie latałem biznes class”?
Dziękuję za odpowiedź.
M.
Po polsku najlepiej brzmi zdanie: „Nigdy nie latałem klasą biznes”. Konstrukcja klasa biznes jest zbudowana tak jak kaczka dziwaczka albo Kubuś Puchatek, nie jest więc obca polszczyźnie. Równie poprawna, ale rzadsza jest konstrukcja klasa biznesowa. Gdybyśmy z jakichś powodów musieli zastosować odwrotny szyk, to zgodna z polską gramatyką i ortografią byłaby pisownia łączna, tzn. biznesklasa – analogicznie do słowa biznesmen i mniej spolszczonego bizneswoman.
Proponujemy wyszukać w poradnianym archiwum odpowiedzi dotyczące słowa biznesplan. Mają one wiele wspólnego z kwestią tu omawianą.
Mirosław Bańko, PWN