klasztor Franiszkanów

Proszę o informację, jaką literą należy zapisywać nazwy zgromadzeń zakonnych w wyrażeniach: klasztor franciszkanów/Franciszkanów, kościół dominikanów/Dominikanów. W przykładach podawanych w „Słowniku języka polskiego” stosowany jest zapis małą literą, podobnie jak w niektórych tekstach zamieszczonych w Korpusie (m.in. klasztor karmelitów bosych w Czernej) i starszych wydaniach Encyklopedii PWN (z lat 70.). W „Encyklopedii multimedialnej” nazwy zakonów zapisywane są w tych wyrażeniach wielką literą. Czy tylko taki zapis jest poprawny?
„Nowy słownik ortograficzny PWN” też opowiada się za pisownią wielką literą, np. klaszor Franciszkanów (zob. hasło franciszkanin w tymże słowniku). Reguła ta dotyczy sytuacji, w których mowa o konkretnym klasztorze, kościele itp. Małą literą napiszemy więc np.: „Zaczęły powstawać w Polsce klasztory franciszkanów”.
Mirosław Bańko