kłopotliwa paproć

Witam,
na sprawdzianie w klasie drugiej szkoły podstawowej dzieci miały podzielić na sylaby słowo paproć. Moje dziecko podzieliło w następujący sposób: pap-roć i ma obniżoną ocenę. Wydaje mi się, że oba podziały (pa-proć i pap-roć są poprawne, ale chciałabym się upewnić, zanim zacznę przekonywać nauczycielkę (która w wytycznych miała ten pierwszy podział).
Pozdrawiam
Na identyczne pytanie odpowiadaliśmy niedawno, bo 7 października br., odpowiedź można znaleźć w archiwum poradni. Najkrócej mówiąc: nawet jeśli nauczycielka w wytycznych programowych znalazła tylko jeden podział, powinna akceptować obydwa.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski