kodeks i ustawa

1. Jak należy pisać nazwę kodeks cywilny – wyraz kodeks z dużej czy z małej litery, jeżeli chodzi o konkretny kodeks z 1964 r.?
2. Czy wyrażenie ustawa – Prawo o publicznym obrocie jest poprawne interpunkcyjnie – czy myślnik jest tu zbędny?

Jeśli chodzi o konkretny kodeks, to jego tytuł należy zapisać tak jak tytuły książek i czasopism – pierwsze słowo wielką literą, następne małymi.
Nazwę ustawy trzeba jakoś wyróżnić, np. cudzysłowem lub kursywą. Myślnik będzie wtedy zbyteczny.
Mirosław Bańko