kokietować

Dzień dobry!
Chciałabym zapytać, czy słowa kokietować można użyć do opisania sytuacji, w której ktoś, kto jest świadom własnych umiejętności w danej dziedzinie, mówi o swoich rzekomych w niej brakach tylko po to, aby wymusić komplement zaprzeczający tym brakom? W dostępnych mi słownikach wyraz kokietować pojawia się tylko w znaczeniu 'podrywać'. Czy to jego jedyne znaczenie?
Będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości.
A do Innego słownika języka polskiego Pani nie zaglądała? W punkcie 2 można tu przeczytać: „Mówimy, że ktoś kokietuje kogoś, jeśli pochlebia mu, składa obietnice, robi ustępstwa itp., aby osiągnąć jakąś korzyść”. Definicja ta nie wytycza kokietowaniu ścisłych granic, chyba dlatego, że kokietowanie może wyrażać się różnie. Powinno jednak – w tym znaczeniu, o którym mówimy – być zauważalnie bliskie temu, co robi kobieta, kokietując mężczyznę, lub (co mniej typowe) mężczyzna, gdy kokietuje kobietę. Najważniejsze, że w obu wypadkach strona kokietująca stara się zyskać dla siebie przychylność strony kokietowanej. Na koniec dwa przykłady kokietowania w znaczeniu przenośnym z Innego słownika: „Dla Hitlera Paryż był prawdziwą Europą, dlatego Niemcy kokietowali Francuzów” i „Nigdy nie posunąłem się do kokietowania publiczności tanimi chwytami”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski