kolarz czy rowerzysta?

Witam! Chciałbym skonsultować się, jak nazwać zawodnika, który uprawia rowerową jazdę na orientację. Czy powinno się dokonywać tutaj najprostszego przekształcenia, czyli nazwać rowerzysta jeżdżący na orientację, a może wzorem dyscyplin kolarstwa (kolarz szosowy, kolarz górski) nazwać kolarz jeżdżący na orientację?
Zawodnik to kolarz, nie rowerzysta. O rowerzystach mówi się np. w przepisach o ruchu drogowym – są oni tam użytkownikami dróg i uczestnikami ruchu drogowego, podobnie jak kierujący pojazdami mechanicznymi i piesi. Różnica między kolarzem a rowerzystą jest więc mniej więcej taka, jak między chodziarzem a pieszym.
Ponieważ kolarzy szosowych nazywa się krótko szosowcami, a kolarzy przełajowych – przełajowcami, nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że istnieje jednowyrazowa nazwa kolarzy jeżdżących na orientację. Nie znam jej jednak. Być może czytelnicy naszej poradni ją znają i zechcą podpowiedzieć.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski