kolejność znaczeń w słownikach

Czy istnieje zasada określająca kolejność umieszczania różnych znaczeń hasła w słownikach? A jeżeli tak, to jak ona brzmi?
Pozdrawiam
W słownikach diachronicznych, czyli ukazujących rozwój języka, znaczenia porządkuje się chronologicznie, poczynając od najstarszych. W słownikach synchronicznych, czyli ukazujących stan języka w danej chwili (np. współczesnej autorowi) sprawa jest bardziej skomplikowana. Jedni argumentują, że znaczenia należy tu układać według frekwencji, czyli częstości ich użycia w tekstach. Inni ripostują, że taka zasada w wielu wypadkach dałaby pierwszeństwo znaczeniu wtórnemu, np. przenośnemu, które może być częstsze od pierwotnego, i że użytkownik słownika łatwiej zapamięta znaczenie wtórne na tle pierwotnego niż na odwrót. W praktyce leksykograficznej – gdzie bardzo wiele zależy nie tylko od wiedzy, ale też od intuicji leksykografa – nader często dochodzi do głosu zasada następująca: na początek dajemy to znaczenie, które pierwsze przychodzi do głowy.
Mirosław Bańko, PWN