komediant

Moje uszanowanie,
chciałbym dowiedzieć się o słowo komediant. Czy można użyć go do określenia osoby udającej kogoś, kim nie jest (nie będącą przy tym aktorem z zawodu). I w jakich innych przypadkach można tego słowa używać?
Z poważaniem
KS
Można nazwać komediantem osobę, która nie jest aktorem, ale udaje kogoś lub coś. Nazwa ta ma charakter pejoratywny, por. fragment Opowiadań drastycznych Brzechwy (za NKJP):
Cóż ty sobie wyobrażasz, stary komediancie? Czy nie rozumiesz, że cała ta tragifarsa już się skończyła? Ja miałabym zostać z tobą? Spójrz na siebie. Jesteś odrażający, obmierzły! Przejrzyj się w lustrze, żałośny psychopato!
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski