komórki organizacyjne

Panie Profesorze, proszę o odpowiedź, jak należy pisać wyrazy składające się na nazwy komórek organizacyjnych firmy (np. Dział Marketingu, Dział Teleinformatyki): wszystkie wyrazy wielką literą czy tylko pierwszy wyraz wielką, pozostałe małą (Dział marketingu, Dział teleinformatyki)? Z góry dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.
Kazimierz Kucharski.
Panie Kazimierzu,
są sytuacje, w których mówimy i piszemy o instytucjach i ich częściach, używając ich oficjalnych nazw – tak, by je wyróżnić. Wtedy stosujemy wielkie litery na początku wszystkich wyrazów stanowiacych taka nazwę, np. Dział Marketingu. Możemy także myśleć generalnie, raczej o zbiorze cech danego obiektu – wtedy piszemy np. …w każdym szanującym się dziale marketingu trzeba… Myślę, że Panu chodzi raczej o tę pierwszą sytuację, zatem: wielkie!
Pozdrawiam -
Jerzy Bralczyk